Ara
Redresör


Dış akım kaynaklı Katodik Koruma sistemlerinde gerekli olan doğru akımın sağlanması için Trafo/Redresör (T/R) ünitesi kullanılır. T/R ünitesi sürekli çalışabilir, katodik koruma uygulanan yapıda, referans elektrot ile ölçülen boru/zemin potansiyelini ayarlanan değerde sabit kalacak şekilde kontrol edilebilen, katodik koruma redresörüdür. T/R ünitesi şebekeden aldığı alternatif akımı trafo ünitesi ile doğru akıma çevirip istenilen gerilime düşürür. Bu akım redresörden geçirilir, pozitif uç anoda negatif uç katoda bağlanır.

T/R tipinin seçiminde göz önüne alınacak en önemli nokta trafo ünitesinin en kolay nasıl soğutulabileceğidir. T/R ünitesi kullanıldığı iklim koşullarına veya yerine göre hava ve yağ soğutmalı olarak tasarlanılır.

T/R ünitesi aynı zamanda el ile ve otomatik olarak çalıştırılabilmektedir. Ön gösterge panelinde boru ile referans elektrot arasındaki potansiyeli farkı, bağlı olan anotlardan çekilen akım (amper) ve anot voltajı gösterilmektedir.

T/R ünitesi arazide beton üzerine yerleştirilir. Alt tarafında görülen boşluk sayesinde trafo ünitesini hava yolu ile soğutabilmektedir.ÜRÜNÜN MODELLERİ


- Solar Redresör

- Analog Redresör

- Otomatik Redresör


ÜRÜNÜN FOTOĞRAFLARI


  • Analog Tip T/R Ünitesi (3000W)


  • Analog Tip T/R Ünitesi (3000W)


  • Mikro İşlemcili T/R Ünitesi (3000 W)


  • Mikro İşlemcili T/R Ünitesi (3000 W)


  • Mikro İşlemcili T/R Ünitesi (500 W)<< Geri